O vatrogascima

Nakon potresa u Zagrebu djeca su se prisjetila aktivnosti  iz vrtića o vatrogascima.
Hvala im što su nas podsjetila na vrtićke aktivnosti koje su nam sada svima dobro došle.
Upoznat ćemo vas s  aktivnostima  iz  naše skupine, jer 04.svibnja obilježavamo blagdan sv. Florijana zaštitnika vatrogasaca.

Djeca su imala priliku kroz niz istraživačko spoznajne aktivnosti upoznati se sa zanimanjem vatrogasaca. Ove aktivnosti možete provesti i u svome domu.
-gledali smo kratki film o vatrogascima
-naučili važan broj 193
-izrađivali smo vatrogasnu postaju i vatrogasno vozilo
-likovno se izražavali te su nastajali i spontani dječji crteži
-odgojiteljica Danijela je vatrogasac pa nam je došla kao gost obučena u vatrogasno odijelo s vatrogasnom opremom.

Tako da su djeca imala priliku kroz razgovor s odgojiteljicama upoznati važnost vatrogasaca i samostalno ugasiti (vatru-zamišljenu) s mlaznicama vode.
-vatrogasna oprema (Kaciga, rukavice, mlaznice, svjetiljka...) bile su poticaj za učenje kroz igru koja se nastavila još mjesecima.
-vatrogasne igre
-evakuacijska vježba u vrtiću u slučaju požara

Na pitanja:
Što treba učiniti kada negdje gori?
Koji su zadaci vatrogasaca?
Čemu im služi vatrogasno vozilo?
Kako i s čim se gasi požar?

Odgovore smo još potrazili i u interaktivnim slikovnicama:
-edukativne slikovnice o vatrogascima,radni zadaci,bojanke,zagonetke i sl.
-Vatrogasci slikovnica s prozorčićima
-crtani film :”Vatrogasac Sem”
-simbolička igra Vatrogasci
-društvena igra s pravilima 193