Slika, ritam, priča – likovna radionica u organizaciji DV Bukovac na 59.-om MDF–u u Šibeniku

Na temelju iskustava iz proteklih godina, a uvažavajući činjenicu da prijavljeni polaznici imaju različita likovna predznanja i koncentraciju na rad, ove godine su osmišljeni dinamičniji sadržaji i tijek radionice.

Uz uobičajene vizuelne poticaje i poznate likovne tehnike voditejice radionica su pokret ritam, priču i pjesmu koristile kao motivaciju za dječje istraživanje i stvaranje.
Ponudom neuobičajenih materijala (kartona velikog formata, platna, špage, gline)  poticana je dječja kreativnost i  stvarana su „djela“ kojima je trebalo osmisliti  funkciju u prostoru i prezentirati roditeljima na izložbi.

Bio je to iskorak u malu Primjenjenu umjetnost u kojoj su slonić Elmer i Ribica duginih boja uz djecu  bili glavni likovi zaslužni za veliki, završni pljesak na kraju radionica.

O izazovima i metodologijama likovnog rada s djecom na otvorenom prostoru voditeljice će govoriti na 2.-oj Međunarodnoj umjetničko–znanstvenoj konferenciji u Zagrebu.

Voditeljice radionica:

Gordana Lukačić,