Mali graditelji i Juraj putuju prostorima i vremenom – likovne radionice za predškolce na 58.-om MDF-u u Šibeniku

I ove godine stručno  osmišljene   petodnevne likovne radionice za   predškolce od strane voditeljica Gordane   Lukačić, ravnateljice DV Bukovac i   Snježane Osić Sadžak, odgojiteljice
 mentorice svojom kvalitetom zadovoljile   su visoke kriterije organizatora i   implementirane u Program 58.-og MDF-a.

Cilj radionica je bio da se nuđenjem različitih otpadnih materijala i  oblika uz vizuelne predloške građevina šibenske baštine  potakne djecu na kreativnost i stvaranje različitim likovnim tehnikama.

Uz tradicionalne tehnike i prostorno plastično   oblikovanje starija djeca su upoznata i likovnom   tehnikom plošne monotipije. Priča o plovidbi Jurja   Dalmatinca inspirirala je male polaznike i na   zajedničko, trodimenzionalno oblikovanje u prostoru.

Skulpture katedrale, Jurja i njegovog broda bile su, uz druge radove, velika atrakcija na izložbi posljednjeg dana radionica.

Iskustva voditeljica s ove radionice su prepoznata od strane struke kao primjeri dobre prakse i prezentirana su na 1.-oj Međunarodnoj umjetničko–znanstvenoj konferenciji u ožujku 2019.-te u Zagrebu.