Tragovima poznatih slikara – likovna radionica u organizaciji DV Bukovac na 57.-om MDF-u u Šibeniku

Ovogodišnja radionica za djecu od 4-7   godina bila je posvećena umjetnicima   Picassu, Kandinskom i šibenskom  akademskom slikaru Josipu Roci, jednom   od osnivača Festivala. Zbog velikog   interesa i popunjenosti rad s   predškolcima je organiziran u dvije   skupine u jutarnjem terminu.

Voditeljice su bile ravnateljica DV Bukovac Gordana Lukačić i odgojiteljica mentorica Snježana Osić Sadžak.

Reprodukcije poznatih djela (cjelovite i u obliku slagarica) korištene su kao vizuelni poticaj, a bogatstvo ponuđenih materijala i tehnika omogućilo je  svakom djetetu da se  izrazi na sebi svojstven način.

Zadnji dan radionice organizirana je izložba čiji je dio postava nakon Festivala izložen u Gradskoj knjižnici Šibenik. Stručna  iskustva s radionica uz tabelarni  prikaz dobiti prema Vrijednostima iz Kurikula voditeljice su prezentirale na 4.-om  modulu u sklopu skupa u  Stručno razvojnom centru DV Milana Sachsa u Zagrebu.